Нов случај: Исчезна 11 годишно дете, мајката има 28

Прочитај за: < 1 минута

Министерството за внатрешни работи информира дека, вчера во 10.50 часот во Полициската станица Ѓорче Петров С.О.(28) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот син С.Р.(11). За случајот е запознат и социјален работник.

Ова е втор случај на исченато дете за само неколку дена. 16-годишната Наташа Николова од Оризари, Кочани исто така ја немаше но за среќа е пронајдена.

SHARE