ОВА ТЕЛО НЕ ДОАЃА САМО ПО СЕБЕ: Ирина вежба секој ден по два часа, а ќе се шокирате од тоа што јаде

Прочитај за: < 1 минута

Во манекенските кругови важи за расна убавица со оглед на тоа што ги зачувала природните облини на своето тело. Гледајќи ја, изгледа толку едноставно и природно, но вистината е дека Ирина многу внимава што јаде и како вежба. Во неколку интервјуа изјавила дека има брз метаболизам и дека килограмите не и се лепат толку брзо, туку дека секогаш внимава што консумира.

Дојдовме до нејзиниот план за исхрана и изгледа вака:

Појадок: Варено јајце, тост и авокадо.

Ужина: супа

Ручек: Пилешко бело месо, зеленчук на скара

Вечера: Салата и супа.

Само тоа? Да, само тоа…

А како вежба Ирина Шајк?

 

Ирина неколку пати спомна дека обожава да вежба. Таа сака да се поти и го сака тоа чувство на исцрпеност по напорниот тренинг. Но, како функционира Ирина Шајк?

Моделот комбинира бокс, боречки вештини, кардио тренинзи и вежби од различни форми.

 

Четири пати неделно вежба џиу-џицу, еднаш неделно задолжително оди на прошетка, еднаш неделно прави силен кардио тренинг.

Шест дена во неделата има силни тренинзи кои траат по два часа, така што во недела одмара, но тој ден за одмор мора да оди на долги прошетки.

Па, ако сакате тело како Ирина Шајк – не се штедете, туку упатете се на тренинг!

SHARE