Силната главоболка може да се ублажи на природен начин за само пет минути 

Прочитај за: < 1 минута

Главоболката може да биде многу непријатна. Освен „тапа“ болка, оваа многу честа појава предизвикува нервоза, раздразливост и намалена концентрација. Но, благодарение на еден стар и докажан рецепт со три состојки, главоболката можете да се ублажи за само пет минути.

Состојки:
• Прстофат сол
• 1 чаша вода
• 1 лажичка сок од лимон

Постапка:
Во шолја ставете една лажица топла вода. Посолете и мешајте додека солта не се раствори. Потоа додадете сок од лимон и наполнете ја чашата со ладна вода. Измешајте ги состојките и пијте. Напитокот ќе ја ублажи или целосно ќе ја елиминира
главоболката во рок од 5 минути. Доколку е потребно, повторете ја постапката по два до три часа.