Тежок инцидент на Клиниката за психијатрија

Прочитај за: < 1 минута

A.Ш. родена 2006 година денеска се фрлила од прозор од Клиниката за психијатрија во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

По инцидентот, таа се здобила со тешки телесни повреди и моментално се наоѓа на КАРИЛ-Клиника за анестезија, реанимација и интензивно лекување, дознава „Локално“ од извори од МВР.

 

SHARE