пановски мерки

Пановски: Очекувано беше Владата да се предомисли за мерките, избрзани беа...

Очекувано беше Владата да се предомисли за мерките, кои ги предложи Комисијата за заразни болести за задолжителна имунизација на вработените во јавниот сектор, а...
пановски мерки

Д-р Пановски: Државата брани да оди на работа, на лице кое...

Нелогични, противуставни и присилни се најновите предложени мерки од Комисијата за заразни болести за невакцинираните, оценува професорот на Медицинскиот факултет, доктор Никола Пановски. За него...

Страдате од мигрена? Еве што може да ја ублажи

Мигрената е честа појава. А, оние кои „се справуваат“ со неа, знаат колку може да биде неподнослива. И секако не знаете кога може да се појави...

6 намирници кои ги јадат најздравите луѓе на светот: Го продолжуваат...

Сите знаеме барем еден пример за личност која е во напредни години и е толку витална што изгледа како да има барем двојно помалку....

Симптоми кои можат да предупредат за срцев удар дури и еден...

Срцевите удари, исто така наречени миокарден инфаркт, се многу чести, се проценува дека тоа се случува на секои 40 секунди во Светот и почесто. За време на срцев...

Кога и како треба да земате витамин Д?

Витаминот Д е клучна хранлива состојка за нашето здравје од неколку причини. Подобро расположение, поздрави коски, посилен имунитет се само некои од придобивките. За жал,...

Со помош на овој трик, ќе потонете во сон за само...

Што би рекле луѓето, со овој совет ќе спиете „како бебе“. Постојат различни методи кои помагаат при заспивање, а овој метод го користеле американските војници,...

УТРИНСКИ ВЕЖБИ НА ТИБЕТАНСКИТЕ МОНАСИ ПРАВАТ ЧУДА: Одвојте 10 минути дневно...

Утринските вежби на тибетските монаси не траат подолго од 7 минути, но имаат големо влијание врз здравјето на телото и умот. Се верува дека...

Диета „5:2“ – губите килограми без да се откажете од храна!

Оваа диета е позната како „5:2“, и поради тоа, губењето на тежината повеќе нема да биде толку тешко, бидејќи не е толку ригорозна како...

Супер трикови за слабеење: Направете го ова и намалете го апетитот

Дали сте вие ​​меѓу оние кои обично само зборуваат за диети и вежбање и планираат да ја свртат страницата секој нов понеделник? 1. Мирисајте на...