Докторите во Велс препишуваат бесплатно возење велосипед

Може ли возењето велосипед да ви помогне за подобро здравје? Неконвенционална иницијатива за подобро здравје неодамна беше лансирана во главниот град на Велс. Како...

Пијалок кој ги топи масните наслаги околу стомакот – резултати за...

Многу моќен напиток кој ги топи мастите од стомакот! ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 4 стапчиња цимет 2 големи лимони 4 корења ѓумбир 1 полна китка магдонос 10 ливчиња свежо нане или мента 1...

При игра дете наседна молив и заврши на операција

Детската игра често пати знае да заврши лошо т.е. со несакани последици, проблеми па и повреди. Малку невнимание може да донесе многу проблеми кои...

Користете Озон за справување со хронични процеси и инфекции на окото...

Интервју со Др. Дејан Ставриќ – очен хирург Докторе Ставриќ, имате долгогодишно искуство во справувањето со најголемите проблеми на очите на пациентите. Сепак, во последно...

13-годишниот Марко Пејчиновски кој со некроза на нозете го преплива езерото,...

Тринаесетгодишниот Марко Пејчиновски од Охрид, кој со некроза на нозете лани на 28 август за девет часа го преплива Охридското Езеро, иако има здравствен...

Чистењето подови, миењето чинии и диплењето алишта ви го продолжуваат животот

Никој не сака да мие чинии или да чисти по дома затоа што како и секоја домашна обврска, не е забавно. Како деца можеби...

Сестра Котевска: Се запишав во регистарот за дарители на коскена срцевина,...

Стотина лекари, медицински сестри здравствени работници од скопските клиники, здруженија на пациенти за ретки болести и за цистична фиброза денес со свои тимови трчаа...

Киселини во организмот – причина за сите болести! 10 начини за...

Kиселата средина е идеална за развој на рак, вишок телесна тежина, болка и многу болести. За среќа, создавањето алкална средина во телото е многу едноставно....

Нездравата исхрана убива повеќе луѓе од цигарите, покажа ново истражување

Нездравата исхрана е одговорна за 11 милиони смртни случаи во светот годишно, повеќе од цигарите, покажа ново големо истражување. „Сепак, најголемиот проблем не е брзата...

Зошто токму во Мај треба особено да се внимава на симптомите...

Акутен мозочен удар, кај народот познат како шлог, почесто се случува напролет отколку во било кое друго годишно време, тврдат јапонските научници. До овој заклучок...