Филипче: Руските вакцини можно е да пристигнат викендов: Сложените процедури, одлуките...

Министерот за здравство, Венко Филипче посочи дека имунизацијата на населението сигурно ќе биде во текот на овој месец, ако се водиме според најавите и...

Таневски: Пожртвуваните лекари и сестри од ГОБ „8 Септември“ ни ги...

Да се биде болен од Ковид 19 е тешко искуство, но среќен сум што и јас и сопругата го пребродивме, вели скопјанецот Трајче Таневски...

Се чека одлука на Комисијата за заразни болести за нови рестриктивни...

Премиерот Зоран Заев денеска не сакаше да прејудицира дали ќе се воведат нови рестриктивни мерки по зголемувањето на бројот на новодијагностицирани од Ковид-19. Во...

Медицинска сестра зела 300 евра од пациент, 150 зела за себе,...

Од Обвинителство информираат дека поднеле Обвинителен предлог за медицинска сестра за мито, односно за кривичното дело – Примање награда за противзаконито влијание од член...
kafani

Д-р Лазаров: Возев од Влае до Центар, секој локал полн –...

Состојбата со корона вирусот изминатава година е постојано променлива. Кривата на графиконите оди горе-долу, во зависност од силината на моменталниот пик. Првиот таков скок...

Др. Каревски: Еве зошто сите лекари ќе си заминеме од Македонија

Ортопедскиот хирург д-р Александар Каревски од Градската општа болница „8 Септември“ се огласи на својот профил на фејсбук каде што напиша: ЗОШТО СИ ЗАМИНУВААТ ЛЕКАРИТЕ...

Инфективна полна: 787 пациенти се борат со Ковид 19

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во Скопје и во болниците низ земјава е...

Д-р Салија Љ. Петрушовска: Нашите пациенти се трпеливи во исчекување на...

Интервју со директорката Д-р Салија Љатиф Петрушовска во врска со интересот за вакцини против Ковид -19 на нашите пациенти кои се најранлива категорија за...

Србија доби писмо од Интерпол со предупредување дека циркулираат информации за...

Министерството за внатрешни работи на Србија доби писмо од Интерпол со предупредување дека циркулираат информации за повик за групно самоубиство на млади луѓе. По тој...

Д-р Каревски: Нашите студенти не знаат дека правиме операции со 3Д...

Доктор Александар Каревски од одделот за трауматологија и ортопедија при болницата „8-ми септември“ во Скопје од 2019 година прави операции со помош на 3Д...