Марков од Инфективна клиника: Тука луѓево плачат за пет шест капки...

Статус на Гоце Марков, медицинско лице кој пристигна на помош во Инфкетивната клиника во Скопје од внатрешноста на државата. За браќата и сестрите мои скептици!! Не...

Вработување за таткото и братот на Верица Белковска

За таткото и братот на младата Верица Белчовска која почина и чии органи беља донирани е обезбедено вработување. Владата им доделила и стан на користење...

Д-р Даниловски: „Мозочна магла“ (BRAIN FOG) во пост-ковид синдромот

Најчестите симптоми на КОВИД-19 се: покачена температура, кашлица, отежнато дишење и замор. Невролошките симптоми – оние кои го погаѓаат мозокот и периферниот нервен систем...

Шахпаска: Интерес за во градинка има за 14.555 деца. Не зафаќајте...

Градинките во земјава се отвораат на 9 септември, а приоритет за упис имаат децата на самохраните родители и децата на двајца вработени родители. Сите...
Лилија Чолакова

Приватните лекари пред Уставен суд ја оспорија одлуката за наградување на...

Здружението на приватните лекари преку нивен адвокат до Уставен суд поднело иницијатива за преиспитување на одлуката со која се наградуваат здравствените работници во јавното...

Инфективна останува без персонал! Си заминува уште една медицинска сестра

Од Клиниката за инфективни болести си заминува уште една медицинска сестра. Станува збор за медицинската сестра Ирена Попкочева, која не сакала да ја коментира нејзината...

Д-р Плавшиќ покажа снимка од бели дробови на 82-годишен дедо пред...

Една објава поврзана со коронавирусот кружи на социјалната мрежа Твитер. Како што вели докторката, станува збор за пациент стар 82 години инфициран од коронавирусот...

Ќерката на донорот на срце и бубрези наполни една година

Среќен роденден Лара ❤️ Денеска ја запознав ќерката на Јасмина Василковска, жената донор на срце и бубрези, која неодамна спаси три човечки животи. Семејството...

101-годишен маж од италијанскиот град Римини го победи коронавирусот

Еден од најстарите пациенти заразени со вирусот Ковид-19, 101-годишен маж од италијанскиот град Римини, се опорави од вирусот, јавуваат денеска италијанските медиуми. Добрите вести за...

Македонски доктори поставија пејсмејкер кај 5 месечно бебе

Во склоп на детската кардиохирургија за прв пат во Клиничката болница Жан Митрев е поставен пејсмејкер кај 5 месечно бебе. Бебето со тежина од...