Соништата се остваруваат: Девојка со Даунов синдром го освојува модниот свет

Инспиративните приказни нè мотивираат да се стремиме да си ги оствариме нашите соништа. Една од тие животни стории ѝ припаѓа на Маријан Авиља од...
филтер

Жени споделуваат како навистина им изгледа кожата без филтри за да...

Козметичките реклами и социјалните мрежи наметнуваат нереални стандарди за убавина кои им ја намалуваат самодовербата на „нормалните“ жени. За подобар ефект, бројни брендови и...
татко ќерки

Преслатко: Татко со букет рози ги кани трите ќеркички на состанок...

Грижлив татко ги израдува своите три ќеркички со тоа што им приреди изненадување на Св. Валентин. Со букет црвени рози тој се појави на...
реакција татко

„Секоја жена заслужува ваква реакција“: Моментот кога маж дознава дека ќе...

Соопштувањето на вест за бременост секогаш резултира со незаборавни реакции. Маж вика од радост кога неговата сопруга преку грепка ќе му соопшти дека очекуваат дете. „СЕКОЈА...
озонска терапија, ozone gold

Озонска грижа во летото

Придобивките од озонската терапија стануваат се попознати и кај македонската популација. Веќе е познато и докажано дека дека озонската терапија има антибактериско, антивирусно, антигливично,...

[ФОТО] Овој народ живее 120 години, и не знае што е...

Хунзите се нација која веројатно има најдолг животен век - 110 до 120 години. Тие не заболуваат од тешки болести, а благодарение на нивните...
macka

Моќта на мачките кои доаѓаат во вашиот живот со причина!

Повеќето луѓе мислат дека мачките не прават ништо, дека се мрзливи и дека само јадат и спијат. Но, тоа не е така! Дали сте...
нинјан нема коронавирус

Коронавирус: Од 93 инфицирани на 0, што е тоа што овој...

Коронавирус: Од 93 инфицирани на 0, што е тоа што овој милионски град стори за да се заштити? Ова видео е снимено во градот Нанјинг,...

Самохрана мајка на 4 деца доби куќа од анонимен донатор

Дека се уште постојат хумани луѓе, покажува ова дело на еден човек со огромно срце. Благодарение на анонимен донатор, самохрана мајка на четири малолетни деца...