На семејството Тошевски од Велешко му треба наша помош

Во две соби на куќарка стара два и повеќе века, чија една соба ја потпираат со дрвени столбови додека покривот со стари најлони, во...
филтер

Жени споделуваат како навистина им изгледа кожата без филтри за да...

Козметичките реклами и социјалните мрежи наметнуваат нереални стандарди за убавина кои им ја намалуваат самодовербата на „нормалните“ жени. За подобар ефект, бројни брендови и...
татко ќерки

Преслатко: Татко со букет рози ги кани трите ќеркички на состанок...

Грижлив татко ги израдува своите три ќеркички со тоа што им приреди изненадување на Св. Валентин. Со букет црвени рози тој се појави на...

Најсиромашен човек е оној кој најмногу сака пари!

Мудростите на монахот Симеон Атонски: Која е најретката вештина? -Способноста за давање -Која е најдобрата вештина? – Способноста за простување -Која е најтешката вештина? -Способноста на...
нинјан нема коронавирус

Коронавирус: Од 93 инфицирани на 0, што е тоа што овој...

Коронавирус: Од 93 инфицирани на 0, што е тоа што овој милионски град стори за да се заштити? Ова видео е снимено во градот Нанјинг,...
крема против брчки

Крема против брчки – Најдоброто за вашето лице

Создавањето на брчки е резултат на природниот процес на стареење. Со текот на годините, нашата кожа станува потенка, сува, помалку еластична и ја губи...

Норвешките болници градат дрвени колиби во шума

Среќни сме што живееме во време кога има болници, но да бидеме иксрени, болниците не се најпријатните места. Тие се ладни, стерилни, имаат строги...

[ФОТО] Овој народ живее 120 години, и не знае што е...

Хунзите се нација која веројатно има најдолг животен век - 110 до 120 години. Тие не заболуваат од тешки болести, а благодарение на нивните...
реакција татко

„Секоја жена заслужува ваква реакција“: Моментот кога маж дознава дека ќе...

Соопштувањето на вест за бременост секогаш резултира со незаборавни реакции. Маж вика од радост кога неговата сопруга преку грепка ќе му соопшти дека очекуваат дете. „СЕКОЈА...
macka

Моќта на мачките кои доаѓаат во вашиот живот со причина!

Повеќето луѓе мислат дека мачките не прават ништо, дека се мрзливи и дека само јадат и спијат. Но, тоа не е така! Дали сте...