[Видео] Препораки од Д-р Жан Митрев, како против коронавирусот !?

Изјава на Д-р Жан Митрев - Препораки како против коронавирусот! https://www.youtube.com/watch?v=mCszqSmC9io

Трета жртва од корона-вирусот, почина 66-годишна жена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес -конференција истакна дека денеска починала уште една заболена од корона вирусот. Станува збор за 66-годишната пациентка...

[Видео] Ужас во Мадрид: Пациенти со коронавирус лежат на подовите во...

На социјалните мрежи се појави видео, на кое се прикажани ужасни сцени од шпанските болници на кои се гледаат пациенти со коронавирус кои лежат...

Коста Шапков и доктор Митрев не се само имиња – тие...

1 март 2020 година е датумот на кој „Zan Mitrev Clinic“ ќе го одбележи својот 20-годишен јубилеј. По тој повод, токму на тој ден...

[Видео] Татко oд Сирија смислил игра за неговата тригодишна ќерка да...

Во видеото што стана вирално на социјалните мрежи девојчето стои на каучот потпирајќи се на својот татко Абдула ал-Мохамед и тие играат игра што...

[Видео] Кога за прв пат во животот на 99 години пробуваш...

Вилијам има 99 години и тој и неговата најдобра пријателка Ен никогаш порано не пробале брза храна, па менаџерот на домот каде што се...
атиџе

[Фото] Атиџе е подготвена за оскарите: Со новата фризура ќе може...

Атиџе од документарниот филм „Медена земја“ кој е номиниран во две категории на „Оскарите“ си ги започна подготовките за доделувањето на најпрестижните награди. Таа ја...

( Видео ! )Што се случува кога некој има срцев удар...

Од претсимптоматскиот период па се до донесувањето во ИМП, се е опфатено во детали. Видеото ви нуди одлично искуство, како доаѓа до срцев удар...

Мислите ги контролираат гените. Умот ви ја управува секоја клетка и...

Пишува:Илија Бошков – Крајнички Гените и ДНК не го управуваат човековото тело. Напротив – целата биологија, вклучително и нашите гени, се контролираат од сигнали кои доаѓаат...
хив бебе

Во Македонија за прв пат родено ХИВ негативно бебе од ХИВ...

Храбра и одлучна 30 годишна ХИВ позитивна жена од Скопје решила да остане трудна и да роди свое дете. Таа пред 4 месеци го донела...