парацетамо, температура, Д-р Несторовиќ

Д-р Несторовиќ: И 600 луѓе да умрат во Србија тоа е...

Д-р Бранислав Несторовиќ од Србија кој досега за време на епидемијата на коронавирусот и пред неа имаше неколку шокантни изјави, оцени дека вирусот „сега...
ГАК

Гинекологот од Ремедика што ја пораѓаше пациентката, ниту има Ковид 19,...

Гинекологот од Ремедика што ја пораѓаше пациентката која ги криеше контактите на ГАК, ниту има Ковид 19 ниту се тестирал за вирусот, пренесува Слободен...

Вакцината против новиот коронавирус ќе биде во две дози

За да се стекне целосен имунитет, луѓето веројатно ќе треба да се вакцинираат против новиот коронавирус двапати, пишува Ју-Ес-Еј Тудеј. Интервалот помеѓу двете дози...
sad testovi

Медиумите манипулираат со бројките на потврдни и починати од Ковид-19 на...

САД тестови. Медиумите манипулираат со бројките на потврдени и починати на штета на САД Иако апсолутниот број на потврдени и починати од Ковид - 19 во...

Д-р Чепреганов: Ние сме жртви на тие 20% кои не ги...

Ние сме жртви на тие 20 отсто од вкупното население кои не се однесуваат дисциплинирано и го загрозуваат сопственото и здравјето на останатите, рече...

Д-р Петличковски: Сега е вистинско време за масовно тестирање, тие кои...

Резултатите во сите земји каде е правен овој масовен скрининг, покажуваат дека помалку од 5 отсто од населението е имунизирано, што значи дека сме...

Доктор Жан Митрев сака сѐ да е „под конец“: Што го...

Жан, од каде Жан, што симболизира вашето лично име и кој е авторот? – Кумот, знаеш како е, прво па машко, се изнапиле, а нему...

Регистрирани 44 нови случаи заболени од Ковид-19

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби од Ковид-19 починаа двајца мажи, едниот на возраст од 45 години...

ШТО ако некој од домашните е заболен со Корона?

Првата реакција на луѓето кај нас, па и во светот во однос на корона вирусот е – ,,Сигурно мене нема да ми се случи, нема...

[Видео] Препораки од Д-р Жан Митрев, како против коронавирусот !?

Изјава на Д-р Жан Митрев - Препораки како против коронавирусот! https://www.youtube.com/watch?v=mCszqSmC9io