Д-р Христо Мермерски тврди: За жена да биде слаба, треба да го јаде ова секој ден

Прочитај за: < 1 минута

Познатиот доктор Христо Мармерски смисли лек кој им помага на сите да се ослободат од вишокот килограми:

Неопходно е:

0,5 л јогурт;

1 лажица мед;

1 лажица јаболков оцет;

1 лажица цимет;

40 капки од 30% прополис;

по желба (ореви, боровинки, банани, јагоди, итн.)

Примена: Јадете од овој вкусен десерт 2 лажици во текот на денот. Чувајте го во фрижидер и јадете го 20 дена секој ден, со нормална исхрана.

Препорака:

1. Јадете само кога сте навистина гладни.

2. Смејте се колку што можете повеќе.

3. За време на викендите, возење велосипед или прошетка до 10 км.

4. Спијте во ладна просторија.

5. Туширајте се со ладна вода.

6. Пијте многу чиста вода.

Извор: Женски Магазин

SHARE