Филипче: Набавивме брзи тестови кои ќе чинат помалку од 1000 денари

Венко Филипче
Прочитај за: < 1 минута

Изјава на министерот за здравство Венко Филипче во вчерашното гостување на телевизија Телма.

Набавуваме брзи тестови преку Светска банка, кои ќе чинат помалку од 1000 денари.

Тие ќе бидат наменети за сите болнички установи каде има потреба од брз тест за пациенти на кои треба да им биде дадена здравствена заштита.

SHARE