Филипче: Прв смртен случај од коронавирус во Македонија: Почина жена во Куманово

Прочитај за: < 1 минута

За жал го имаме и првиот смртен случајот од коронавирусот во земјава, информираше министерот за здравство Венко Филипче.

По два негативни бриса, добиен е позитивен брис дури по смртта, соопшти министерот за здравство Венко Филипче.

Станува збор за 57 годишна жена од Куманово која починала доцна синоќа.

SHARE